Kolekcje meblarskie, kolekcje mebli – kolekcjemeblarskie.pl
kitchen-1756631_1280

Urządzamy mieszkanie na nowo

Jeśli mamy już swoje ukochane cztery ściany, to nawet jeśli dbamy o nie najbardziej na świecie, zawsze przyjdzie taki moment, kiedy konieczny będzie jego remont. Niektórych rzeczy gromadzonych w nim latami z pewnością będzie nam szkoda, być może znajdzie się wśród tych rzeczy stylowy fotel bujany naszej babci albo kredens po mamie. Wszystkie te przedmioty z pewnością budzą nasze sentymenty, ale czas podjąć decyzję.

Staroświeckość czy modernizm?

Decydując się na zmianę wystroju mieszkania i jego odświeżenie, a także wymianę mebli, koniecznie musimy najpierw przemyśleć, które rzeczy zostawiamy, a których mamy zamiast się pozbyć. Jeśli któreś z nich budzą w nas szczególne wzruszenie, możemy pokusić się o takie zaaranżowanie miejsca na nowo, aby ów mebel znalazł w nim odpowiednie dla siebie miejsce.

Trzeba zachować jednorodność stylu

Przymierzając się do wymiany mebli, musimy pamiętać, aby nasza nowa koncepcja zakładała harmonię pomiędzy kolorystyką oraz nowymi i starymi przedmiotami. Jeśli planujemy wymienić meble na zupełnie nowoczesne i modernistyczne, z białymi laminowanymi blatami, musimy mieć świadomość, że ich wygląd z pewnością będzie się kłócił ze starym, dębowym stołem, którego trzymamy, bo żal go wyrzucić. Niektóre przedmioty musimy w takim wypadku albo podarować naszym bliskim, którzy zaopiekują się nimi jak swoimi dziećmi, albo musimy zrezygnować z modernizmu, by nasi starzy przyjaciele nadal znajdowali miejsce dla siebie w naszym odnowionym domu.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *