Kolekcje meblarskie, kolekcje mebli – kolekcjemeblarskie.pl
room-416043_1280

Od czego zacząć urządzanie mieszkania?

Urządzanie mieszkania najlepiej rozpocząć od samego pomysłu na to mieszkanie i jego urządzenie. Jasno określona koncepcja aranżacji mieszkania bardzo nam później ułatwi kompletowanie mebli, dodatków, dobieranie kolorów poszczególnych ścian tak, aby całość sprawiała wrażenie adekwatne do tego, które chcielibyśmy wywołać.

Jak zdobić ściany?

Najczęściej obecnie stosowaną ozdobą ścian jest po prostu malowanie ich na określony kolor. W mieszkaniach nowoczesnych i raczej surowych dominują jednak głównie mroźne biele w komplecie z minimalistycznym sprzętem składającym się na jego wyposażenie. Jeśli lubimy kolory, możemy zastosować dwa lub nawet trzy kolory pamiętając jednak, że nie każde kolekcje mebli tolerują pstrokatości. Najodważniejsze koncepcje zakładają nawet kolorowe sufity!

Dobór mebli jest niezwykle ważny

Aby całość mieszkania zakomponowana była w odpowiednim stylu z zachowaniem jego jednorodności stylistycznej, musimy pamiętać, aby kolorystyka ścian była doskonale zharmonizowana i zespolona z resztą wystroju. Nie każde ostre barwy będą dobrze wyglądały na przykład z klasycznymi, dębowymi i przyciężkimi kolekcjami mebli, lubiącymi raczej stonowane barwy ścian. Także dodatki, jakie się zdecydujemy, czyli obrazy, żywe rośliny, posążki czy figurki i tym podobne, muszą pochodzić z jednej rodziny. Inaczej nasze mieszkanie będzie przypominało raczej składowisko rupieci, a nie nowy, stylowy dom.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *