Kolekcje meblarskie, kolekcje mebli – kolekcjemeblarskie.pl
house-753270_1280

Jakie wnętrza są modne?

Coraz większym zainteresowaniem i popularnością cieszą się obecnie meble w nowoczesnym, bardzo modernistycznym minimalistycznym stylu. Są to najczęściej robione w amerykańskim stylu ogromne przestrzenie malowane w bardzo jasnych kolorach (dominuje biel), z niestandardowym dla Polaków układem mebli – bowiem nie zawsze łóżko musi w takim mieszkaniu stać w sypialni, równie dobrze może być umiejscowiony na środku pokoju czy hallu i nikogo nie powinno to dziwić. Mieszkanie ma przypominać raczej studio niż dom w tradycyjnym jego znaczeniu.

Odpowiedni dobór mebli też jest ważny

Wydaje się, że mieszkania takie przedstawiają totalny nieład i że urządzenie takiego mieszkania to bułka z masłem, bo wystarczy w losowo wybranych miejscach postawić taki albo inny mebel. Otóż nie do końca. Prawda jest taka, że obecnie powstają całe kolekcje mebli przeznaczonych do takich właśnie nowoczesnych domów. Są to najczęściej proste geometrycznie figury, bez zbytecznych dekoracji. Najczęściej są też pokryte białym, czerwonym lub czarnym laminatem, który nadaje połysk i sprawia wrażenie sterylności.

Nie każdy styl jest dla każdego

Oczywiście nie w każdym wnętrzu będziemy czuć się jak w domu. Niektórzy dobrze czują się w tradycyjnych wnętrzach, korzystając ze znajomych, drewnianych meblościanek i regałów. Każdy powinien więc szukać swojego stylu indywidualnie. Na szczęście projektanci pomyśleli również o takich osobach i mają dla nich swoje propozycje.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *