Kolekcje meblarskie, kolekcje mebli – kolekcjemeblarskie.pl
table-690661_1280

Drewniane meble mają swój urok

Uwielbiamy szczególnie drewniane kolekcje mebli, ponieważ kojarzą nam się ze splendorem, bogactwem, dawnymi czasami, kiedy bogaci ludzie odwiedzali karetami i powozami innych zamożnych przyjaciół, odprawiali wystawne bale i bankiety, cieszyli się niesłabnącą sławą i dobrym zdrowiem. Wiele z nas znajduje jeszcze takie zabytkowe, antyczne skarby w starych piwnicach, na strychach, w mieszkaniach dziadków.

Jak przygotować mieszkanie pod taki wystrój?

Drewniane meble zasługują, a wręcz wymagają odpowiedniej oprawy. Najlepiej czują się w jasnych, kameralnych miejscach z drewnianymi podłogami z desek czy parkietami. Szczególnie te ostatnie kojarzą nam się szczególnie mocno z takim właśnie rodzajem mebli. Jeśli planujemy zmianę mebli na klasyczne, eleganckie kolekcje, powinniśmy zadbać odświeżenie pomieszczenia, w którym mają się znaleźć, a także o usunięcie wszystkich przedmiotów zakłócających ich odpowiedni odbiór.

Minimalizm jest wskazany

Przy urządzaniu wnętrza pomieszczenia za pomocą drewnianych kolekcji mebli warto pamiętać, że nie lubią one zbytniego tłumu i przepychu; doskonale czują się odpowiednio wyeksponowane. Jeśli przeładujemy wnętrze, to znaczy wstawimy do niego za dużo mebli naraz, to wnętrze stanie się przytłaczające, a wręcz dla niektórych nawet klaustrofobiczne. Zamiast efektu eleganckiego wnętrza w dawnym stylu otrzymamy substytut zakurzonego muzeum pełnego rupieci, których nikt więcej do szczęścia nie potrzebuje.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *